WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi

WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Nedir?

Ön bilgilendirme formunda buluna bilgilerin yanı sıra ilave bilgileri de içeren,  geniş kapsamlı bir sözleşmedir. Geniş kapsamlı bir sözleşme olduğu için e-ticaret sitesinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. En önemli kapsamları tarafların detaylı iletişim bilgileri, satışa konu mal ve hizmet ile ilgili detaylar,  iade ve cayma prosedürleri ile ilgilidir. E-ticarette satış ancak mesafeli satış sözleşmesinin alıcı tarafından onaylanması ile tamamlanabilir.

Mesafeli satış sözleşmesi 6.03.2011 tarihli resmi gazetede 27886 sayılı yönetmelik ile düzenlenmiştir. Bu sözleşmenin onaylanmış halinin satıcı tarafından 3 yıl süre ile saklanması zorunlu hale getirilmiştir.


Ücretsiz WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi

Bu eklenti sayesinde woocommerce sisteminizde, kullanıcılara ödeme sayfasındaki şartlar ve koşullar bölümünde mesafeli satış sözleşmesi/ön bilgilendirme formu göstermenize olanak sağlar.

Özellikler

  • Mesafeli satış sözleşmesi sayfası için kısa kod desteği ile hızlıca kendi sözleşmenizi şekillendirebilirsiniz,
  • Sipariş onayı ile birlikte geçerli sözleşmeyi database’e ve tarihsel bazlı klasörleme sistemi ile upload klasörüne PDF dökümanı olarak kaydederek iki taraflı kayıt sayesinde veri kaybı riskini azaltır,
  • Kayıtlı sözleşme metni ve PDF adresini admin ve müşteri tarafına gönderilen sipariş maillerine ekleyerek alıcı ve satıcıyı sözleşme konusunda bilgilendirir, (Bknz: Admin Mail ÖrneğiMüşteri Mail Örneği)
  • Admin tercihine göre, kullanıcı kayıt işlemi sırasında telefon numarası ve TC kimlik numarası girebileceği ek alanlar oluşturur. Bu alanları yönetim panelinde “Kullanıcılar” sekmesine ekler.

Not: Bu eklenti sadece kullanıcı bilgileri ve sepet içeriği ile çalıştığından hiçbir şekilde ödeme bilgilerini kaydetmez. Kullanıcı güvenliği için sadece sepet bilgisi üzerinden çalışır. Bu sayede kullanıcı ödeme sayfasına geçmese bile mesafeli satış sözleşmesi sayfası üzerinden, satın alma işlemi yapmadan dahi sözleşme şartlarını mevcut sepet verileri ile birlikte görebilir.

Ücretsiz WooCommerce Ön Bilgilendirme Formu
Yeni: Ön bilgilendirme formunu mesafeli satış sözleşmesi içinde kullanmak istemeyen kullanıcılar için ayrıca eklenmiştir.

Eklentiyi sayfanın en altından ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Admin Sayfası Ekran Görüntüleri

Woocommerce 3 için uygundur.

Woocommerce 3 Ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesini ücretsiz indirin!

Woocommerce 2 Ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesini ücretsiz indirin!