10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk haftası

10 Kasım Nedir ? (Bilmeyenler ve Bilmek İstemeyenler İçin !)

Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk’le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.

10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara’da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye’nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

ataturk-10-kasim-izmir-hologram

ve 10 Kasım 2013

Bizim bu ülkede yaşamamızı sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş, yüzlerce Atalarımız, bizler için canlarını feda etmiş ve şehit olmuş, ancak yıl 2013 e geldiğinde kendini müslüman olarak tanımlayan bazı insanlar, tanımlayan diyorum çünkü Atatürk olmasaydı ne namaz kılabilirdik nede müslüman olabilirdik, boş boş konuşmayı bırakında tarihinize bakın CAHİL insanlar topluluğu, bu tabi herkesi tanımlamıyor kendini bilenler hariç, şunu demek istiyorum, ben bu ülkede yaşıyorum, burda doğdum büyüdüm ve para kazanıyorum, nasıl olurda bu ülkeyi kuran kişileri ezebilirim, nasıl olurda dil uzatabilirim ?

Yunanmı olaydık ? Zeusamı inanaydık ? Türküm Doğruyum denmiş değil mi ? demek ki müslümanız ve Atalarımızda Müslümanlığımızı devam ettirebilelim diye bizim için canlarını vererek, halen müslüman olmamızı sağlamışlar.

Kim olursanız olun lütfen bir düşünün Atatürk gerçekten ne yapmış ? neden bu düşmanlık, madem hoşuna gitmiyor neden onun kurduğu ülkede yaşıyorsunuz ? neden bu ülkeden para kazanıyorsunuz ?

Biliyorum ki, Atalarımıza laf edenler küfür edenler, saygısızlık ve şerefsizlik edenler, Allah katında da bunları çekecekler.