Anonymous TTNet sitesini çökertti

RedHack’e destek amacıyla operasyonlar düzenleyen Anonymous, Sağlık Bakanlığı’nın sitesine şu anda (15:57) girilemezken, RedHack’in Twitter adresinden yapılan açıklamada “Süt içmeyin ayran için’ diyen saglik.gov.tr  tarafından çökertildi!” denildi.

Sağlık Bakanlığı’nın sitesine seyrek olarak girilebiliyor ancak site kısa bir süre sonra tekrar hatası mesajı veriyor, belkide tamamen kapanır bilinmez.

@AnonsTurkey’den 15.53’te Sağlık Bakanlığı’nın sitesinin çökertileceği duyurusu yapılmıştı.

Bu arada Melih Gökçek’in in melihgokcek.com adlı web sitesinin de DOS saldırısıyla çökertildiği öğrenildi. Bu saldırı için gerekçe olarak Türkiye halklarına yapılan baskılar gösterildi. Site 16.52 itibariyle yeniden çalışmaya başladı.

Anonymous’un hedefindeki diğer site ise TÜBİTAK’ın web sitesi oldu. tubitak.gov.tr adresi de saldırı üzerine çöktü. Siber saldırının bir sonraki hedefi ise TTNet oldu. Firmanın ttnet.com.tr adresi saldırıya uğradı ve şuanda site halen kapalı, bu sefer ne diyecekler bakalım yine savunma ekibimiz yenecekmi 😀 ama şu var güzel bir olay yani internet devrimi var, böylelikle bazı şeyler örtbas edilmemiş oluyor diye düşünüyorum.