Eski Model Telefon Almak!

Geçen gün telefonumu servise verdim ve aklıma geldi, ne kadar doğru olur ne kadar yanlış olur bilmem ancak bundan sonra yapacağım şey listesinde yer alıyor.

Ülkemizde herşeyin vergisi var ve diğer ülkere göre baya bir yüksek, bunun yanında yeni bir model telefon demek kafada 1000 ile 2000 arasında değişiyor hal böyleyken ve yine ülkemizde yeni bir model çıkınca keşke benimde olsa diyip ve gidip alınınca işler değişiyor.

Bazen telefonların model model değişen kronik arızaları oluyor ve garanti kapsamında çözülemediğinde telefon parçası değişiyor, parça ile değişmiyorsa telefon değişiyor biliyorsunuz.

Benim fikrim ise şu örnek veriyorum iPhone mu alacaksınız ? iPhone 4s kullandığınızı var sayalım, 5s çıktı sevmediniz ancak 6 hoşunuza gitti almak istediniz. Alma arkadaşım 🙂 iPhone 5s al çünkü telefonunda bir sorun olduğunda ve telefonun değişim imkanı olduğunda 5s üretilmediği için sana otomatik olarak 6 veriliyor.

Tabikide bu şansa bağlı belki telefonun hiç bozulmayacak, belkide ellerinde parça olacak değiştirebilecekler. %50 bir şansın var. Diyelim ki hiç birşey olmadı bozulmadı ama iPhone 6 istiyordun ve 5s aldın, yinede kar ettin sonuçta daha ucuza aldın ve üst modele geçişlerde kendi telefonunu satarken daha az bir fark ile yeni bir telefon alma şansıda yakaladın.

Buradaki seçim sizin ben artık böyle yapıcam ona karar verdim.