Galaxy S3 Türkiye için Yeni Güncelleme Yayınlandı

Samsung Galaxy S3 Jelly Bean Güncellemesi Türkiye

Samsung, Avrupa’da Galaxy S3 modeli için Jelly Bean güncellemesini dağıtmaya başlamıştı ve bu güncelleme ülkemize gelmemişti. Güncelleme konusunda Avrupa’nın biraz gerisinde olduğumuzu belirtelim. Avrupa’da önceden yayınlanan ICS tabanlı stabilite ve kararlılık arttıran güncelleme paketi ülkemizde dağıtılmaya başlandı.

25.5 MB büyüklüğündeki güncelleme, I9300XXBLH1 koduna sahip. Yazılımın yapı numarası ise IMM76D. Bu güncellemeyle beraber Samsung tarafından biraz geliştirilen standart Android tarayıcısında değişiklikler ve performans artışı göze çarpıyor. İleri geri butonunun adres çubuğu ile aynı alana alınması gibi görsel değişiklikler bulunuyor.

Ayrıca arama yaparken ahize animasyonunun çıkması ve batarya performansında iyileştirmeler güncellemeyle eklenen özellikler arasında.

Jelly Bean güncellemesi öncesindeki son güncelleme olan I9300XXBLH1, batarya performansını arttıracağına azaltıyor eleştirilerine de maruz kaldı. Telefonunuzdan Ayarlar –> Cihaz Hakkında –> Yazılım Güncelleştirmeye girerek, Jelly Bean güncellemesini yükleyebilirsiniz.