GFace

GFace, Crytek’in geliştirdiği ve platform oyuncularını bir araya getirmeyi amaçlayan bir sosyal ağ bağlantısıdır. “Büyük fikirlere sahip küçük bir ekip” tarafından geliştirilmektedir.

Facebook, Twitter ve XboxLive’ın benzeri gibi olan bu sistem tarayıcı tarafından çalışmaktadır. Arkadaş listesi oluşturup, paylaşımlar yapmak, oyunlar oynamak ve filmler izlemek GFace’in özelliklerinden sadece birkaçıdır.

Şu anlık kapalı beta da olan GFace en son web teknolojisini kullanmaktadır. HTML5 ve CS3 gibi bir sürü özelliği kullanmakta. Ancak bu özellikleri bazı tarayıcılarda hala desteklememektedir. Şu anlık GFace sadece Firefox ve Chrome’da çalışıyor.

GFace ayrıca 3 boyutlu FPS oyunlarıda desteklemektedir. GFace ile aynı oyunu aynı anda birçok platformlardan arkadaşlarımızşa oynama imkanına sahip olacağız.

Facebook ve Twitter sayfaları ve kanalları varken tutmaz gibime geliyor fakat belkide yanılabilirim, sonuçta iki dev bu site hit yaparsa ona göre oyuncu kitlesine göre uygulama yapabilirler diye düşünüyorum bakalım açık betaya geçtiğinde nasıl birşeymiş hep beraber görücez.