Google+ yeni arayüzüne geçti

Arama sitesi olarak kullanılan google, facebook var, twitter var, o var şu var diyip, sosyal ağda da başarılı olmayı düşünüp ahanda yaptım buda google plus dedi ancak hiçte beklediği ilgiyi görmedi, aslında biraz daha kullanıcılarını sevindirse daha iyi olur misal sağ altta küçük bir pencereden bişeyler yapılabilse diğer servislerine geçiş yapılsa ne bileyim işte para kesen onlar iyi bir strateji düşünmeleri gerekiyor. Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Vic Gundotra’nın Google’ın blogunda açıkladığı arayüz güncellemesi, üç farklı yeniliğe sahip.

Bu yeniliklerden birincisi kullanıcıların sayfalarındaki akışı daha yakından takip ve kontrol edebiliyor olması. Üst kısımda bulunan sabit simgelerin yerini sol tarafta akışı gösteren uygulamalar menüsü alıyor. Bu yenilikle beraber kullanıcılar istediğiniz sırayı oluşturmak için uygulamaları aşağı ya da yukarı sürükleyeniliyor. Fareyle uygulamaların üzerine gidildiğinde küçük pencereler açılarak yapılacaklar gösteren yeni arayüzde, uygulamalar ‘diğer’ simgesinin içine veya dışına taşınıyor.

Yeni arayüzde video ile sohbet için bir adres verilmiş durumda. Böylece Google+’a ‘Videoyla Sohbet’ sayfası da eklenmiş. Bu sayfayla beraber çevrenizdeki insanlardan gelen ve sürekli yenilenen bir davet listesine sahip oluyorsunuz.

Yazımı bitirmeye geçerken, yapılan son değişikliklerden biri ise Google+’da yapılan güncellemelerin, Keşif sayfasıyla takip edilebiliyor olması. Bu yeni özellikle beraber yeni trendler takip edilebiliyor durumda. Google+ kullanıcıları ayrıca kocaman fotoğraflarla profil oluşturabilecek ve sohbet listenizi dilediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Benden bukadar gerisi videoları izlemekte ve google+’ya giriş yaparak incelemekte kalmış.