Google’da İlk Sayfada Çıkmak

Google’da sitenizi arama yaptığınız zaman ilk sayfada çıkmak istiyorsanız, öncelikle rakip siteleri araştırmanız gerekmektedir, neler yapmış, içeriklerinde neler var, içerikleri özgün mü ?

Bu araştırmaları yaptıktan sonra içerik üretmelisiniz örneğin, diyetisyensiniz ve diyet kelimesinde ilk sayfada çıkmak istiyorsunuz.

Diyet kelimesine yönelik özgün makaleler yazmalısınız, 15 günlük diyet, diyet ile zayıflama vb.. kelimelerle özgün makalelerden bahsediyorum.

Makale içerisinde diyet kelimesini kalınlaştırabilir, linkleyebilir ve etiketleyebilirsiniz. Diyet kelimesi ortalama 3-5 arası geçse o konuda yeterli olur.

Resim olarak yine özgün bir resim bulmalısınız yada internette olan bir resmi düzenlemelisiniz. Makaleniz minimum 400 kelimeden oluşmalıdır ve kesinlikle özgün olmalıdır, göreceksiniz ki diyet kelimesinde günlük veya 3 günlük makaleler yazdıkça üst sıralara çıkmış olacaksınız.

Eğer web sitenizin SEO uyumluluğu yoksa veya site içi temel SEO nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ve vaktiniz yoksa ücretli olarak destek sağlayabilirim.

Umarım yazdığım bu makale size yardımcı olmuştur.