LG G3 Kapanma Sorunu

Yaklaşım 1 ay önce LG G3 aldım ancak bir kaç hafta sonra telefonda kapanmalar oldu sonra bir güncelleme yaptım ve kapanma gitti yerine (restart) yeniden başlatma olayı geldi. Bu problemi LG ye ilettim ancak telefonu

LG Mobile ürünlerinde, yazilim tabanli bazi problemler cihazin fabrika ayarlarina geri çevrilmesiyle çözülebilmektedir.
Bu islem, telefon hafizasindaki rehberin (SIM ve SD kart hafizasi bu islemden etkilenmemektedir) silinmesine yol açar, bu yüzden islemden önce ihtiyaç duyuyorsaniz mutlaka yedekleme yapiniz.
Cihazi fabrika ayarlarina geri çevirmek için:
– Ana ekranda, herhangi bir telefon numarasini tuslar gibi: 3845#*855# tuslarina basiniz.
– Ekrana gelen menüdeki VCDMA ONLY içerisinden FACTORY RESET. ( Fabrika Ayarlarini Sifirla ) seçenegini onaylayiniz daha sonra gelen ekranda yeniden FACTORY RESET seçiniz.
– Gelen sifirlama uyarilarini kabul etmeniz halinde bulunmamaniz halinde islem ortalama 30-60 sn. içinde sona erecek, telefonunuz fabrika ayarlarina geri dönecektir.

bu mail geldi, bunu yapanların bazıları sorunun geçtiğini yazmış ancak bazılarıda sorunun devam ettiğini yazmış, bu yakınlarda bir güncelleme daha yapıldı yine aynı şekilde bazı kişilerde sorunun geçtiğini ama bazılarda yine sorunun devam ettiğini yazmış, çözüm yazılımsalmı donanımsalmı şuan belirsizliğini korumakta ancak en yakın zamanda tekrar bir yazılım çıkar diye tahmin ediyorum, sonuç olarak sorun düzelmezse ürünlerini ayıplı yani sorunlu cihaz diye geri toplatmaktan başka bir seçeneklerinin olmaması gerekiyor.