Muhtar mı olsam ne yapsam ?

Bir kaç sene içinde semtimizdeki eksiklikler gözüme çarpmaya başladı, yani bir yerde boru patlağı görüyorum ama bir kaç gün geçiyorum halen o su ordan akıyor kimse ilgilenmiyor. Pazar yerinden geçiyorum, katlı pazar yeri var güzel ama çevresinde insanların iki soluk alacağı birşeyler yok gözüme çarpıyor. Parka gidiyorum ve spor yapıyorum, halk için yapılmış spor aletlerinin bozuk olduğunu görüyorum ve bir kaç eksikliklerini görüyorum, bunları telafi etmek ve güzelleştirmek için düşünüyorum.

Buradaki sorun şu ilgisizlik, bu sorunlar için Bornova Belediyesi olsun İzmir Büyükşehir Belediyesi olsun mailler attım ve bir kaçı acilen oldu, bazıları içinde bir kaç ay bekledim ama sonuç olarak herşey ile ilgilenildi, örnek veriyorum su patlağı ertesi gün oldu, pazaryerine Tarihi Osmanlı Şadırvanı 1-2 ay içinde oldu, Atatürk Parkı için mail atmıştım onada bir kaç ay sonra mail geldi ve proje çalışmalarına başlandığı yazıyordu.

Semtimizi ve Mahallemizi güzelleştirmek hoşuma gitti hatta bir an düşünüp önümdeki seçimlerde Muhtar mı olsam acaba dedim, en azından ilgilenmek için iyi bir fırsat neden karşıyakanın güzel yerleri gibi olmasın neden güzelleştirilmesin ki, ilgi ve hırs ile hepsi sonuçlanabilir düşüncesindeyim.

Böyle yapmayada devam edicem ama tekrar mail attığım ve telefon ettiğim Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim ben ilgi istiyorum ve onlarda karşılığını veriyorlar. Umarım bundan sonrada böyle olur, aklımda bir çok şey var ve hepsi için uğraşıcam, daha güzel bir ortam ve güvenilir bir yer olması çok daha iyi olacaktır.