PageRank kasım 2012 güncellemesi ne zaman olacak ?

Google 2012 yılı boyunca tam ve ara güncellemeler yaptı biliyorsunuz ve son olarak bir pagerank güncellemesi daha yapıyor.2012 Kasım ayının ilk veya ikinci haftasında yapılıcak olan güncelleme diğer pagerank güncellemelerinden çok daha farklı görünüyor. Bu pagerank güncellemesinin site sıralamaları açısından önemi büyük normalde pagerank güncellemesi sitenizin sıralamalarda çıkmasında tek etkili yol değildi.

Google’ın son bir sene içinde yaptığı güncellemelere bakacak olursak, üst sıralara çıkmayı tamamen değiştirmeye ve zorlaştırmaya çalıştığını görüyoruz. Önce penguen güncellemesi sonra EMD güncellemesi şimdide pagerank güncellemesi geliyor. Bu güncellemeden sonra çok büyük ihtimalle sıralamalarda gözle görülür derecede değişiklikler olacaktır. Yeni güncellemeleri yerine oturtmuş olan Google, son güncelleme ile listelerini yenileyecektir. Tabi tüm bu güncellemelerden olumlu çıkan siteler konumunu koruyacaktır.

Büyük ihtimalle bahara kadar yeni bir güncelleme olmayacak. Bu pagerank güncellemesi her açıdan diğerlerinden biraz daha farklı olacak. Umarım ki webmaster dünyasında herkes, hakettiği noktaya ulaşır. Bu güncellemede sınıfta kalan site sahipleri uzun bir süre bekleyecek gibi görünüyor….