PTT, ePttAVM ile e-ticaret dünyasına katıldı

e-Ptt AVM İlk 3 Boyutlu E-Ticaret Sitesi

İnternette PTT’nin e-ticaret sektörüne adım atacağı haberini görmüşsünüzdür. Beklenen haberin sonucu geldi ve dün İzmir Çeşme’de bulunan Sheraton Hotel’de gerçekleştirilen lansman ile birlikte “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu alışveriş merkezi” ePttAVM resmi olarak açıldı.

PTT altyapısı ile hızlı ve güvenli alışveriş vaat eden ePttAVM‘nin en önemli özelliklerinden birisi de ’3 boyutlu’ mağazalar ve özellikle KOBİ’ler için sunduğu satış fırsatı. ePttAVM‘nin bir diğer özelliği de devlet destekli bir e-ticaret sistemi olması.

ePttAVM‘de alışverişlerini yapan kullanıcılar satın aldıkları ürünlerin ellerine ulaşmasından sonra onay verecekler ve para tedarikçilere bu onayın ardından aktarılacak. Kısaca örneklerini bulabildiğimiz bir e-ticaret sitesi, artısı 3 boyutlu olması ve kargo olarak kendi altyapısını kullanması, eğer bu siteye yönelik çalışmalar normal kargo yapısından ayrılmaz ise kimsenin bu siteden alış veriş yapacağını düşünmüyorum, çünkü biliyorsunuz ki türkiye’deki en yavaş kargo PTT Kargo, bakalım ve görelim neler olacak.

Siteye http://www.epttavm.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.