Themeforest WordPress Tema Kurulumu

Arkadaşlar öncelikle themeforest.net adresinden yeni bir tema aldığınızı varsayıyorum ve lütfen tema alın, tamamen legal olsun diğer yollara başvurmayın, çünkü o temaları yapanlar emek harcıyor gerçekten, bende bu aralar themeforest’e tema yapmaya çalışıyorum.

Temayı aldınız fakat nasıl kuralacağını biliyor musunuz ?

Alan Adı ve Hosting aldınız ve WordPress yüklemeniz gerekiyor, mümkünse Cpanel bir hosting alın çünkü o panellerde otomatik WordPress kurulum eklentisi mevcut, tek tıkla WordPress kurabiliyorsunuz.

cPanel WordPress Kurulumu

cPanel WordPress Kurulumu

Daha sonra temanızı kurduğunuz wordpress sitenizde, Görünüm > Temalar bölümünden yükleyiniz.

Yükledikten sonra size temanın içinde olan eklentileri yüklemenizi önerecek bu eklentileride yükleyip aktif edin.

Sonrasında tema dosyalarında bir xml dosyası olacak bunuda temada bulunan import kısmından içe aktarınız. Aktarırken problem yaşayabilirsiniz, yükleme boyutu yetersiz gelebilir veya farklı sorunlar olabilir eğer yükleme ile ilgili bir hata görürseniz hostingin ile görüşüp yükleme boyutunu arttırabilirsiniz.

Temayı kurdunuz ve düzenlemek istiyorsunuz, şimdi önemli olan kısım burası tema düzenlemesi, çünkü her temanın farklı içerik eklentisi ve farklı yapıları vardır, çünkü standart olarak sunmuyorlar.

Eğer buraya kadar herşeyi doğru yaptınız fakat, WordPress Tema Düzenleme ve WordPress Tema Türkçeleştirme yaptırmak isterseniz bir WordPress Uzmanı arayın veya ben size ücretli olarak destek sağlayabilirim.