Turkcell 4.5G Sim Kart Açılmıyor?

Öncelikle telefonunuz uyumlumu değilmi bu konu var eğer uyumluysa hattınızı direk ücretsiz alabiliyorsunuz, hesabım sayfasından ayarlar ve 4.5G sim kart isteyebiliyorsunuz.

Kartınız 1-2 hafta içinde adresinizde oluyor genelde peki kurye adresinize kadar 4.5G uyumlu sim kartınızı getirdi ve kartınız taktığınız an açılmadımı?

Ben şu adımları izledim;

Turkcell müşteri hizmetlerini aradım ve bana 24 ile 48 saat içinde açılacağını söylediler, aradan 2 gün geçti ve tekrar aradım bu sefer hattımda problem olabileceğini, bir Turkcell TİM ile görüşmemi söylediler, akşam tekrar aradım meğerse hat kurye ile geliyorsa TİM e gidip kartınızı onaylatmak gerekiyormuş ancak bunu en son konuştuğum operatör ile öğrenmiş oldum, bu konuda Turkcell ekibine eğitim veremediğini, eksiklik olduğunu anladım.

Kısacası kartınızı kurye ile aldıysanız hiç beklemeden direk en yakın Turkcell bayisine gidip 4.5G uyumlu hattınızı onaylatmak olacaktır.

Bu arada hattınızı onaylattırdınız diyelim, ancak 2016 Mayıs ayında 4.5G nin ne işe yaradığını öğreneceksiniz yani o zamana kadar 4.5G den faydalanamayacaksınız.