Turkcell Süper Bulut

Turkcell SüperBulut, Turkcell grup şirketlerinin sahip oldukları üstün teknolojik altyapıları kullanarak, kurumsal müşterilerine sundukları bilişim teknolojisi hizmetlerinin ortak adıdır. www.turkcellsuperbulut.com sitesi, Turkcell Superonline’ın bilgi teknolojileri altyapı (sunucu, internet, veri depolama..vb) ve uygulama hizmetlerinin istenilen kapasitede dakikalar içerisinde kurulmasını ve kullanılmasını sağlayan bir internet portalıdır.

Maliyet Avantajı

Ön yatırım maliyetlerinizi tamamen ortadan kaldırırsınız. Sunucu, yazılım, internet, ağ donanımı, enerji, iklimlendirme, yönetim, bakım ve güncelleştirme maliyetlerinizi %70’e varan oranlarda azaltırken aylık hizmet modelinde kullanmaya başlarsınız.

İstediğiniz Kadar Kapasite

İstediğiniz kadar kapasiteyi dakikalar içerisinde arttırıp , azaltabilirsiniz. Aynı zamanda kullanımınızı sürekli optimize edebilirsiniz.

En Yeni Teknolojiler

Turkcell SüperBulut’ta test edilmiş en yeni teknoloji donanım ve yazılımlar kullanılır.

Kesintisiz İletişim Bizim İşimiz

Tüm internet altyapımız yedekli sistemler üzerinde çalışmaktadır, Turkcell Süperbulut’la kesintisiz iletişim sağlarsınız.

Entegre Çözüm

Bir çok hizmeti birarada kullanarak iletişim ve bilgi teknolojileri ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan sağlamanın avantajını yaşarsınız.

Teknoloji ile Verimlilik

Tüm hizmetlerinizi tek bir yönetim ekranından yöneterek verimliliğinizi üst düzeye taşırsınız. Kullanımınızı sürekli raporlayarak kapasite ihtiyacınızı planlayabilir, maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

İşinize Turkcell Gücü

Türkiye’nin 81 iline yayılmış 30.000 km fiber internet ağımız, Türkiye’nin 3 büyük ilinde toplam 6500 m2 alana sahip veri merkezlerimiz, 1150 bilgi teknolojileri çalışanımız, geniş işortağı ekosistemimiz (HP, Microsoft, EMC, Cisco, Vmware, Oracle,..ve dahası), 9000 çağrı merkezi çalışanımız ve 1200 satış yöneticimiz sizleri Turkcell SüperBulut’ta bekliyor.

ÜSTÜN SÜPERBULUT TEKNOLOJİSİ

Turkcell SüperBulut altyapısı güncel teknoloji ve geliştirmeler doğrultusunda sürekli geliştirilir.

Donanım Mimarisi

Güncel donanım mimarisinde 6 çekirdekli Blade Intel® Xeon® X5675 ve yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayabilecek 1 TB belleğe sahip 4 çekirdekli Intel X7560 işlemcili donanımlar kullanılmaktadır.

8 / 80 SAN Switchler ile 1280 Gbit / sn ‘lik bir toplam bant genişliği sağlayan 8 Gbit / sn tam dupleks aynı anda aktif olarak 80 port ile engellenmeyen bir mimari desteklenmektedir. Tier 1 High End veri depolama üniteleri ile minimum 200.000 iops, en yüksek değer olarak 300.000 iops değerlerine ulaşılmaktadır.

Desteklenen Limitler

VCPU (Virtual CPU ), sunucu başına 32 adet VCPU’ya kadar verilebilir. Hard Disk alanı, müşteri talebine göre istenildiği kadar verilebilmektedir Sanal sunucu başına 512 GB RAM verilebilmektedir. Veri Depolama Sisteminin FC ve SSD disk desteği bulunmaktadır. Vmware platformunun, versiyon 7 ve versiyon 4 desteği bulunmaktadır.

Güvenlik Duvarı

Turkcell SüperBulut altyapısının tamamı kuralları tanımlanmış bir ağ güvenlik duvarının arkasında bulunmaktadır. Müşterilerimizin sunucuları farklı VLAN’larda bulundurularak, sunuculara erişim dış güvenlik duvarından belirlenen kurallara göre güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Anti-Virüs ve Anti-Spam

Turkcell SüperBulut Kurumsal E-Posta hizmeti anti-virus ve anti-spam güvenlik önlemlerine sahiptir. Sanal Sunucu hizmetlerinde bu hizmetler isteğe özel sunulmaktadır.

IPS

Turkcell SüperBulut sahip olduğu IPS imza veri tabanı sayesinde uygulamaların açıklıklarından faydalanılarak oluşturulmuş atak türlerini algılayıp Turkcell SüperBulut’a sızmadan engelleyebilmektedir.

DDOS Atak Önleme Turkcell SüperBulut altyapısı DDOS ataklarına karşı komple koruma altında sunulmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi için www.turkcellsuperbulut.com adresini ziyaret ediniz.