WordPress Farklı Sayfa Şablonu Oluşturmak

Bu konuyu blog sitelerinde gördüm fakat çok yazı yazdığı için kısacık olarak anlatmak istedim. Biliyorsunuz ki wordpress on numara bir script istediğimiz herşeyi yapabiliriz, benim temamın belli bir şablonu var ve ben hakkımda sayfasını biraz değiştirmek istiyorum, peki ne yapmak gerekiyor ?

Öncelikle ftp den tema dosyalarının bulduğu alana kadar geliyoruz yani theme >> tema adı burada page.php yi göreceksiniz, onu öncelikle pcnize alın ve herhangi bir düzenleme programı ile açın Notepad++ işinize yarıyacaktır, açtıktan sonra sayfanın en üstüne aşağıdaki kodu koyun ve hangi alanlarda değişiklik yapacaksanız veya ekliyecekseniz onlarıda ekledikten sonra farklı kaydetip hakkimda.php olarak aynı dizine gönderin.

<?php /*
Template Name: Hakkımda
*/
?>

Sayfanızı oluşturmamışsanız Sayfalar >> Yeni Ekleye tıklayın Hakkımda başlığınızı yazdınız sağ alanda Sayfa Özellikleri bulunuyor ve altında Şablon’a tıklayın oradanda Hakkımda şablonunu seçiyoruz ve istediğiniz içeriğide girdikten sonra sayfanız hazır geriye css’i istediğiniz şekilde ayarlamak kalıyor.

Şimdiden Kolay gelsin….