WordPress Hosting ve SEO Hosting

İllaki WordPress Hosting ve SEO Hosting reklamlarını görmüşsünüzdür ve merak etmişsinizdir, bende bu aralar merak edip küçük bir araştırma yaptım.

WordPress Hosting
Alt yapısı wordpress üzerine düzenlenmiş, yani güncellemelerde, eklentilerde vb.. tüm optimizeler wordpress üzerine düzenlenmiş durumda, tabiki bir bloğunuz varsa bu hostingler sizin için en verimlisidir.

SEO Hosting
Arama motorlarında rakiplerine göre daha üst sıralarda listelenmek için kullanılabilir, genellikle SEO nun temelini iyi bilen kişiler tercih ediyor, SEO hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP’lerden oluşuyor. İşinize yarayacak olan IP aralıkları C Class ve üzeri IP olabilir, tabi SEO hosting size farklı IP verdiği için biraz pahalı olacaktır.

Kısacası sitenizi daha üst sıralara çıkarmak için uğraşıyorsanız SEO hosting sizin işinize yarayacaktır, tabiki tek başına 100% verimli olmayacaktır, en basiti sitenizde kesinlikle özgün makalelerin bulunması gerekiyor.

WordPress Hosting size kolaylık sağlıyor ancak SEO hosting sitenizi üst sıralara çıkarmanız için yardımcı oluyor, tabiki bunun ikisi bir arada olanı yok mu ben öyle istiyorum diyorsanız, bu hizmetleri sağlayan yerlerle görüştüğünüzde size gereken bilgileri daha iyi vereceklerdir.