WordPress ile e-ticaret sitesi yapılabilir mi?

Cevabım evet, wordpress ile e-ticaret sitesi yapılabilir ancak kullandığınız tema lisanslı ve orjinal olmalı, illegal olarak bulduğunuz temalar güvenlik açığı oluşturmaktadır. Aynı şekilde eklentileride ücretli almanız gerekiyor yoksa yine güvenlik açığı oluşturur, kısacası orjinal kullanıp para verdiğiniz hiç birşeyin güvenlik açığı olmaz %99 tabi %1 lik açık olabilir oda olduğunda tema veya eklenti geliştiriciler açığı şikayet doğrultusunda kapatıyor.

WordPress ile e-ticaret sitesi kurmak için öneriler

Öncelikle wordpress ile sitenizi tamamlamak istiyorsanız, themeforest sitesinde temanızı alabilirsiniz sonrasında zaten içinde mevcut eklentileri var, tabi geliştirmek isterseniz eklentileri yine araştırabilir veya bir wordpress uzmanına danışabilirsiniz.

WordPress ile e-ticaret site ücreti nedir?

Hazır temalar ortalama 300tl dir.
Türkçeleştirmesini kendiniz yapabilirsiniz, loco translate eklentisini kurabilirsiniz.

Önemli: Öncelikle aldığınız temanın döküman dosyasını okuyun veya videosunu izleyin bu adımları izleyerek temanızı daha çabuk kavraya bilirsiniz.

Şöyle birşeyde var temayı kurdunuz birşeyler yapabildiniz ancak bir konuda takıldınız, hemen problemin çözümünü araştırdınız ancak bulamadınız, onun için yine bir wordpress uzmanına danıştığınızı varsayalım, bu sizin için kötü bir deneyim olacaktır çünkü her işte olduğu gibi kendisi işin tamamını yapmadığı için yüksek ücret isteyecek ve bu ücret size çok geleceği için canınız sıkılacaktır.

WordPress Uzmanına Site Yaptırmak

Normalde dediğim gibi temaya 300tl veriyorsunuz ve zaman harcıyorsunuz bir yerlerde takılıyorsunuz, bunun yerine 300 değilde 2 katını verdiğinizi varsayarak kıyaslama yapalım.

Temanızı alıyor.
Kurulum ve düzenlemesini yapıyor.
Aklınıza takılan soruları cevaplıyor.
İhtiyaç duyduğunuzda ücretsiz destek veriyor.

Buradaki fark tamamen bilgidir.

Sonuç olarak WordPress ile çok güzel e-ticaret siteleri olur ve yapılabilir.