WordPress Kategoriye göre farklı Single tasarımı

Sıkça kullandığım bir kod haline geldi bu yüzden sitemde de olmasında yarar var diye düşündüm, bunu neden kullanıyorum öncelikle bunu kısaca açıklayayım bir tasarım düşünün her kategori yazılarının farklı bir sayfa yapısı var ancak bunu basitleştirmek önemli peki bunu nasıl yapıyoruz;

Öncelikle ftp’den vs.. single.php’nin yedeğini bir yere alın sonra bunu kopyalayın örnek veriyorum, single_oyun.php, single_haber.php, single_foto.php ve son olarak ilk aldığını single.php yi yine farklı bir isimle yani genel bir yazı tasarımı olarak kalacak ya onuda single_genel.php olarak kaydettikten sonra ilk aldığımız single.php’nin içini silip aşağıdaki kodu koyacaksınız.

Oyun kategorisinin ID’si 2, Haber kategorisinin ID’si 5, Fotoğraf kategorisininde ID’si 14 var sayalım kendi kategorinize göre düzenleme yaparsınız.

<?php
$post = $wp_query->post;
if ( in_category('2') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single_oyun.php'); }
elseif ( in_category('5') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single_haber.php'); }
elseif ( in_category('14') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single_foto.php'); }
else { include(TEMPLATEPATH . '/single_genel.php');
}
?>

Yukarıdaki kodu single.php’ye kaydettikten sonra tüm single_oyun, haber, foto ve genel single.phpleri ftp’den atalım herşeyi düzgün yaptıysanız on numara çalışacaktır gerisi size kalmış kod çıkarın ekleyin css düzenleyin, hepsi bukadar kolay gelsin.