WordPress Tema Düzenleme

Bu işlem çoğunlukla hazır tema alan kişiler için yapılıyor, temayı alıyorlar bir şekilde kuruyorlar ve gerisinde ihtiyaca göre düzenleme kısmı kalıyor, tabi kod bilgisi bulunmuyorsa bu işi bilen bir başkasına yaptırmaya karar veriliyor.

Burada önemli olan konu çok az işte olsa uğraşacak kişi belli bir ücret alıyor, tabi ufakta olsa 10tl gibi komik bir rakam yerine 100tl gibi bir fiyat çekiliyor buda işi verecek olan kişiye çok geliyor.

Şöyle düşünebilirsiniz kurumsal bir firmanız var ve burası için 150TL ye themeforest tan tema aldınız diyelim, güzelde oldu, bir firmaya 3000TL – 4000TL vermektense, freelance çalışan birine 1000TL vermektense 150TL ye site işini kurtardınız.

Ancak böyle bitmiyor tabikide, bu işin türkçeleştirmesi var, çoklu dil olacaksa bunu ayarlamak var, belki temada bir hata var ve ingilizce bilmiyorsunuz, temayı yapan kişi ile iletişime geçemiyorsunuz veya temada bulunan özellikler dışında farklı birşeye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bunun yerine işini bilen bir kişiye ulaşıp tema ücreti 150TL okey verdik, tema kurulumu düzenlemesi 200 – 300TL okey verdiniz, bu durumda aslında artıdasınız belki 300TL daha ücret ödediniz ki bu en fazla temada dahil 500TL yi bulur.

Birdaha bir probleminiz olduğunda danışacak bir kişi bulmuş olursunuz. Kısacası önerim bu işleri bilmiyorsanız daima bu işlere hakim birileriyle çalışın.