WordPress Uzmanı

Bu aralar gördüğüm kadarıyla herkes wordpress uzmanı olmuş, wordpress bloglarda içerik yazanlarda, wordpress tema kuranlarda, wordpress tema türkçeleştirenlerde, wordpress eklentisini türkçeleştirenlerde yani kısaca herkes olmuş bir ben olamamışım sanırım, çünkü ifadelerimde wordpress uzmanıyım demiyorum, sadece wordpress uzmanlığı konusunda kendimi geliştiriyorum diyorum.

Çünkü wordpress geliştiricileri arasında değilim, yaptığım iş belli, PSD‘yi WordPress‘e giydiririm veya HTML den WordPress‘e giydiririm.

WordPress Tema kurulumu yaparım, türkçeleştirmede yaparım problem yok o konularda, ancak wordpress ile facebook yapamam yada twitter yapamam, wordpress alt yapısı bellidir, bazı alanlarda iyidir bazı alanlardada kötüdür, yapabildiklerimi sayarsam;

  • WordPress ile Kurumsal Web Sitesi,
  • WordPress ile E-Ticaret Sitesi,
  • WordPress ile Blog,
  • WordPress ile Mikro Site

Bu arada wordpress ile e-ticaret siteleride (WooCommerce) yapabilirim.

WordPress için özel bir eklenti isterseniz o konudada yardımcı olmaya çalışırım. Tüm burada yazdığım gibi yani bu wordpress uzmanı yapmıyor insanı, wordpress alt yapısı hakkında bilgim var, kod yapısını biliyorum ve bununla admin panelli bir websitesi sunuyorum.

Bu arada bana her ay bir müşteri geliyor ve önceki bulduğu kişiyi şikayet ediyor, 10tl ye 20tl ye kurulum yapanlardan uzak durmak gerekiyormuş diyorlar. Her işin bir hakkı vardır. Ben 10tl – 20tl ye yapmam, orjinal cep telefon varken çakmasını almam, alırsamda ne kadar verimli olacağının farkında olurum.

Hatta bazı kurumsal firmaları görüyorum adamlar sanırım o meşhur yeğenlerine yaptırmış siteyi, hazır temayı kurmuşlar eyvallah bari hazır tema resimlerini kaldırın, o yazıları falan kaldırın bir düzene sokun çok amatör işler çok, bu konuda canım sıkılıyor bu insanlara, kurumsal bir firma diyorsun ama internet sitesine bakınca böyle firmamı olur lan diyip çıkasın geliyor.

Tabi bu demek değildir, gelin işinizi ben yapayım. Ben sadece bilgilendiriyorum ucuz şeylerden uzak durun sonra canınızı sıkarsınız, hatta bir tanıdığım vardı, her işi kendi yapanlardan neyse siteyi de kendi yapmaya çalıştı aradan 2 ay sonra bana site yapsana dedi, benim işim belli sadece bu işlerle uğraşıyorum, gidip sosyal medyada yaparım, dijital işlerde yaparım demiyorum.

Aşağıdaki formdan iletişime geçebilirsiniz.