Yandex Televizyon Reklamı

Giriş sayfasını sanki gelecekte kalmış bir görünüm olsada yandex çok sağlam bir arama motoru gibi görünüyor, yani en azından ben öyle düşünüyorum. Sanırım sağladığı tüm hizmetleri tek tek inceledim, e-posta hesabımı aldım ve Android uygulamasını bile indirmiştim, fakat hiçbirini düzenli olarak kullanmadım. Bu reklam filmiyle tekrar geri dönüş yapıcam gibi görünüyor.

Yandex’in sağladığı hizmetlerden haberiniz vardır diye tahmin ediyorum. Google sağolsun bu tarafa pek sıcak bakmıyor ve bizi hiç umursamıyor, işte yandex adamlar Türkiye’ye geliyor sokakları karış karış dolaşıp panoramik sokak görünümü özelliği içeren harita hizmeti sunmaya başlıyor düşünün yani buradan anlıyacağımız adamlar türkiye’ye yatırımını iyi yapıyor bizde bunun karşılığını vermeliyiz.

Keza e-posta hizmetinde de yenilemeye gitmişler, Gmail bana “%76 dolu – 7690 MB kotanızın 5811 MB kadarını kullanıyorsunuz” yazıp canımı sıkıyorsa, Yandex 2 GB’lık dosyaları tek seferde gönderebilme özelliğine sahip sınırsız e-posta hesapları verebiliyor buda google yeniden tokatlamış oluyor.

Kısaca toparlamak gerekirse Webmaster araçları, çeviri, haritalar derken adamların “alternatif” sözcüğünü gerçekten ciddiye aldıklarını gördüm. Siz de bu dünyaya daha yakından bakmak istiyorsanız, Yandex’in bu geniş ve pratik yapısına mutlaka bir şans tanıyın ve hayatınızdan çıkarmayın derim.